Galaxy S9 Plus'ın ekranı sorunlu mu? Samsung'dan açıklama geldi

Bir süredir Galaxy S9/S9 Plus kullanıcıları, cihazlarının ekranlarındaki ölü noktalardan şikayetçiydi. Bunun üzerinw Samsung'dan dokunmatik ekran sorunuyla ilgili ilk açıklama geldi. İşte detaylar:

Galaxy S9 Plus'ın ekranı sorunlu mu? Samsung'dan açıklama geldi
Bu içerik 131 kez okundu.
 
Hiç şüphesiz Galaxy S9 ailesi 2018 yılının en heyecan veren akıllı telefonlarından birisi olmayı başardı lakin telefonların bahtı kötü olacak ki Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus kullanıcıları, bir süredir cihazlarının dokunmatik ekranlarından şikayetçi. Samsung forumlarından tutun da birçok yabancı forum ve basında bir dizi Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus kullanıcısı ekrandaki ölü noktalardan yakınıyor. 
 
Ayrıca Bkz.Facebook'u silin kampanyasına Elon Musk'tan büyük destek! 
Özellikle ekranın belirli alanlarının dokunmatik tabanlı girişlere tamamen yanıtsız kaldığını belirten kullanıcıların bir kısmı, telefonlarını fabrika ayarlarına döndürüp dokunma hassasiyeti artırdıktan sonra sorunun çözüldüğünü belirtse de bu kesin bir çözüm değil. Samsung tarafında ise şikayetlerin artmasıyla birlikte konuyla ilişkili olarak bahsi geçen olaydan etkilenen kullanıcıların doğrudan Samsung ile iletişime geçmeleri istendi. 
 

Samsung'dan açıklama geldi 

 
 
"Müşteri memnuniyeti bizim için çok önemli ve sizlere en iyi deneyimi sunmak bizim en büyük amacımız. Son günlerde ortaya çıkan Galaxy S9 / S9 + dokunmatik ekran duyarlılığı ile ilgili sorunları mercek altına aldık. Durumdan etkilenen müşterilerle iletişim halindeyiz. Benzer sorunlar ile karşı karşıya kalan müşterilerimizin Samsung çağrı merkezi ile iletişime geçmesini rica ederiz." 
 
Şirket sorundan hangi bölgelerde kaç cihazın etkilendiği araştırırken sorunun henüz donanımsal mı yoksa yazılım kaynaklı bir hatadan mı meydana geldiği ise belirsizliğini koruyor. 
 

Siz de benzer bir sorunun olup olmadığını test edebilirsiniz

 
 
Herhangi bir Galaxy S9/S9+ kullanıcısı iseniz basit bir test aracılığıyla aynı sorunun sizin telefonunuzda da olup olmadığını anlayabilirsiniz. Telefonun arama ekranına gelerek * # 0 * # kod numarasını tuşladığınız zaman gelen ekrandan "Touch" ikonunu tıklayıp beyaz kutucukların üzerine dokunarak testi gerçekleştirebilirsiniz. Beyaz kutucukların üstünden parmağınızla geçtiğiniz takdirde hepsi yeşil renge bürünecektir eğer üzerine dokunmanıza rağmen kutu yeşil olmuyorsa telefonunuzun ekranında bir sorun olabilir. Bu noktada Samsung destek hattı (444 77 11) ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. 
 
 
 
Tüm kutular yeşil olduktan sonra test otomatik olarak sonlandırılacaktır. Bu moddan çıkmak ve telefonunuzun normal işlevlerine geri dönmek içinse geri butonuna iki kez dokunmanız yeterli olacaktır.  
 
Habere konu olan can sıkıcı olay aşağıdaki videoda açıkça görülüyor. Kimi kullanıcı ekranların üst ve alt kısımlarında tepkisiz bölümler olduğunu bildirse de aşağıdaki videoda bir Galaxy S9 Plus'ın ekranının ortasında da benzer sorunun yer aldığını görmekteyiz. 
 
  
samsung s9 s9 ekran sorunu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Turkcell’den Samsung Galaxy S9 ve S9+ duyurusu
Turkcell’den Samsung Galaxy S9 ve S9+ duyurusu
En iyi bilinmeyen şaşırtıcı android uygulamaları 2018 hangileri ?
En iyi bilinmeyen şaşırtıcı android uygulamaları 2018 hangileri ?